Bureau of Internal Revenue
Republic of the Philippines


 

 

 



MECHANICS

 

 

LIST OF WINNERS

Daily Winners
June Winners
Telco
Winner
Address
Issuer
Globe
Ma. Rita Sol Gallo
Manila
SM Supermarket, Sta. Mesa Branch
Globe
Rolando Domingo
Paranaque
Super Shopping Market Inc.
Globe Elmer Dela Rosa Makati City Sy Jason, New Divisoria Mall
Globe Emmanuel P. Ignacio Taytay Rizal Center Point Builders Supply - Branch
Globe Rowena Ortega Taguig Isetann Department Store - Recto
Globe Maria Paz S. Nalda Marinduque GMJ Trading Corp.
Globe Lennie A. Amargo Manila Mainstream Business Inc., SM Bacoor
Globe Rebecca Go Cebu City New Ylang-Ylang Marketing Corp.
652 Banawe St. QC
Globe Leila A. Per Quezon City Manresa School
BF Homes, Paranaque
Smart Rey B. Gallo Dumaguete City Easy Phase & Cell Shop
Bacolod City Negros Occidental
Smart Christina Quiambao Las Pinas City Ace Hardware, Mandaluyong City
Smart Janette B. Cimatu Malabon City Norte Dame of Manila
Grace Park, Caloocan City
Globe Luis Leocadio J. Viloria Makati City Santos Serafin, Sta Cruz Manila
       
July Winners
Telco
Winner
Address
Issuer
Globe Rolando Saballa Calauan, Laguna Odessa Concrete Products
Globe Domingo Canoy Misamis Oriental BIG R Store Inc., Libis QC
Globe Agapito Khong Hun Ilagan, Isabela Caltex Phils. Inc.
Makati City
Globe Jonas Ang Quezon City Mirage Resources & Holding Corp.
Greenhills San Juan
Smart Concepcion S Molina Quezon City Twin Textile
Globe Rafael Pasamba Calamba, Laguna BPI Family Savings Bank
Makati
Globe Karen Cristobal Paombong, Bulacan Mercury Drug
Bagumbayan, QC
Globe Mildred Dujunco Pasig Fort Ventures Inc.
Taguig, MM
Smart Robby A. Ramirez Quezon City Mendrez Boutique (SM North)
Globe Janelyn G. Fouts Quezon City FEU Dr. N. Reyes Med. Fdtn., West Fairview
Smart Grace S. Macatugob Las Pinas City Bank of Commerce Makati
Smart Evangeline Arpon Zamboanga Del Norte Rural Bank of Dipolog
Globe Joreph Jamayo Davao City SM City Davao
Smart Angelyn T. Sales Manila SM Centerpoint
Globe Emmanuel D. Redondo Calamba City Canicosa Fees & Agricultural Supply    
Globe Annie Valverde Quezon City Toyota Commonwealth Inc.
Globe Dante Zeus Verano Mandaluyong Rizal Commercial Banking Corp.
Smart Teresita Paladan Pili, Camarines Sur AMA Computer College Naga City Inc
       
August Winners
Telco
Winner
Address
Issuer
Smart Emirose Canicula Paranaque Genros Realty Corp.
Smart Ma. Lourdes Rodriguez Kalibo, Aklan Roland Angeles
Roxas City
Smart Ma. Concepcion Rosales Manila San Miguel Corp.  (Tondo, Manila)
Globe Felix M. Espiritu Quezon City San Miguel Corp. 
Globe Tita P. Estose Davao City Hawson Trading Corp. (Davao City)
Smart Milagros N. Bunsoy Orion, Bataan Pilipinas Makro Inc. (Pampanga)
Globe Reynaldo Carvajal Quezon City Ablaza Pawnshop (Luis I. Ablaza, Jr.
Smart Bernabe Tolentino Masantol, Pampanga Diwal Corporation
Globe Thelma Balagot Concepcion, Tarlac Gloria Maris Sharks Fin Restaurant Inc.
Globe Jessamyn Agustin Davao City Ateneo de Davao University
Smart Tito Q. Macatugob Las Pinas City Bank of Commerce Makati
Smart Rosemarie Lunor Caloocan City L-Mer Marketing
Globe Teresita P. Daculos Nabunturan, COMVAL PROV. Bechar Traders Phils
Smart Stella Tingson Bislig City Bislig City Cable TV
Smart Aireen H. Quidip Naga City LandBank of the Philippines
Globe Roberto Cristobal Cainta Rizal Jesus Tan Apt. / New Ortigas Commercial
Smart Honorina Nagpacan Tacloban Cellcom World Communications Trading
       
September Winners
Telco
Winner
Address
Issuer
Globe Raymond Pabalate Dasmarinas, Cavite Robinsons Supermarket Corp.
Smart Alam Quimen Capas, Tarlac RCS Supermarket
Smart Criselda Sunga Quezon City Starcom Trading
Smart Rey B. Atamosa Pililla, Rizal Vitarich Corp.
Globe Nielsen Yuchongtian Dagupan City Total (Phils.) Corp
Globe Eriel Cortez Silang, Cavite PC Express Information Technology Inc.
Globe Amador Racpan Manila E-Car Petron Station
Smart Manuel Z. Brobio Mandaluyong Associated Consumers Cooperative Inc.
Smart Abner G.Abayon Taguig Laden Table Food Services Inc.
Smart Sergs Maipid Marikina City Union Motor Corp.
Globe Jun Mojica Hermosa, Bataan National Food Authority
Globe Evangeline Bael Cebu City Norma Real Estate Lessor
Smart Isabelita Cortez   Edel's Hardware & Marketing Corp.
Globe Genalyn Tan Butuan City Butuan Doctor's Hospital Inc.
Globe  Pauline Isleta Quezon City Red Wood Ventures Inc.
Globe Leila A. Per Quezon City Vital Industrial Properties Inc.
Smart Jonathan Ramirez Quezon City SM Appliance Center, SM Megamall
Smart Aniana A. Estremadura Pasay City Shenton Realty Corp.
Globe Marlene S Ontog Quezon City Hector Reyes
       
TEXT RAFFLE MONTHLY WINNERS
Telco
Winner
Address
Merchant
June
Smart ALVIN J. GERONIMO Davao City SM CITY DAVAO
July
Globe GLORY LYNN D. QUIACOS Las Pinas City SUPER VALUE INC.,
SM Supermarket
SM SOUTHMALL
August
Smart Eric Vincent Canda
Digos City
"Netcell Marketing
Digos City"
September
Smart
Maria Luisa P. Javate
Paco, Manila
"Intermassive Supermarket
Paco, Manila"
 
TEXT RAFFLE BONANZA WINNER
Month
Telco
Winner
Address
Merchant
June
Globe
NIQO
Urdaneta, Pangasinan
"Estrada Ma. Cheris Bonifacio M.
Malolos, Bulacan"
July Smart
John ML Berba
Sampaloc Manila
"Ocampo Leonardo Payumo
Sampaloc, Manila"
August Smart
Benjamin N. Jacinto
Pasig City
"Lawas-Yutok Lucila
Shaw Blvd"
September Smart
Cecilia Alo
Kalookan City
"Cayetano Jaime Jr Filardo
Sta Cruz, Manila"
 
Weekly Regional Winners - October 10, 2003
REGION
GLOBE
SMART
1
Menchu C De Leon
Dagupan City, Pangasinan
Ma Theresa M Delfin
Calasiao, Pangasinan
2
Adrian S. Bagwan
La Trinidad, Benguet
Antonio Villena
Baguio City
3
Romeo Ariston King Gatan
Sta. Maria, Isabela
Eugenio D Lacsi
Ballesteros, Cagayan
4
Edgardo M. Ramos
Mabalacat, Pampanga
Myrna Mejaro
kalaklan, Olongapo City
5
Lily Tan
Caloocan City
Arsenia Robles
Cal., City
6
Michael C. Uy
Sta. Cruz, Manila
Cynthia Dator
Pandacan, Manila
7
Vidal Aparece Jr.
Concepcion, Marikina
Cheryl Triguero
Baesa, Quezon City
8
Amelito M Tobias
Makati City
Ramon C. Bagatsing
Paranaque City
9
Gloria C. Lunasin
Noveleta, Cavite
Victor Vallejos
Lucena City
10
Cynthia Marbella
Guinobatan , Albay
Myrna O. Callo
San Fernando, Camarines Sur
11
Lilian B. Carillo
Kalibo Aklan
Rodel A. Inosanto
Kalibo Aklan
12
Socrates Villamor
Dgte City
Rowena Giangan
Valencia, Nergros Or
13
Nora Concepcion O. Alcantara
Mambaling, Cebu City
Phoebe Mapa
Cebu City
14
Letecia A Corregidor
Palo, Leyte
Lorna D. Velunta
Carigara Leyte
15
Venus T. Soliva
Dipolog City
Victorino Sanico Jr
Zamboanga City
16
Kirby Cabateros
Mis. Occ
Majocelyn B. Mahilum
Mis. Occ.
17
Emilia Rolloque
Butuan
Bernie Estoque
Butuan City
18
Betin Sadiwa
Cotabato City
Albert Argueza
Cotobato
19
Annaliza D. Calumpiano
Digos City
Orville Alaba
Davao City
 
Weekly Regional Winners - October 17, 2003
REGION
GLOBE
SMART
1
Jesusa B. Laya
Bacnotan, La Union
Rowena Alimboyoguen
Vigan, Ilocos Sur
2
Nazarito A. Floresca II
Camp Allen Baguio City
July Paper A. Ching To
Tabuk, Kalinga
3
Rey E. Corsino
Solana, Cagayan
Rencie B. Doctor
Dupax del Sur, Nueva Vizcaya
4
Jun Mojica
Hermosa Bataan
Febe A. Sandoval
Cabanatuan City
5
Leni Fernando
Valenzuela City
Angelo M. Raymundo
Valenzuela City
6
Othelio Juanzo Sr.
Puerto Princesa City
Snooky Quito
Abra de Ilog. Occ. Mindoro
7
Nenita Francisco
Angono Rizal
Victor Regio
Marikina City
8
Teofisto M. Figuracion
Paranaque
Jessie Tangcaag
Makati City
9
Arlene S. David
Dasma Cavite
Marilyn del Rio
Canlubang Laguna
10
Jesse A. Rico
Legaspi City
Cherry Tolentino
Camarines Sur
11
Ava M. Chua
Numancia Aklan
John Dexter Alejano
Iloilo City
12
Hermilo Navarro
Bacolod
Janice Lynn Tagle
Amlan Negro Or
13
Rogelio P Secusana
Toledo City Cebu
James Tionko
Cebu City
14
Alex Antig
Tacloban City
Raul V. Beltran
Palompon Leyte
15
Pacita R. Piedad
Zamboanga City
Daniel De Bien
Zamboanga City
16
Gregorio L. Noval Jr.
Lanao del Norte
Jaime C. Calunsag
Baliangao Misamis Occ.
17
Rodolfo E. Perez
Surigao City
Genevieve M. Obut
Butuan City
18
Jonathan S. Cortez
Cotabato City
Joyce Lubaton
South Cotabato
19
Lino V. Fuentes
Davao City
Alejandro Tengco Jr.
Davao City

 

*Winners are subject to validation